Ordförande
Lisen Ekström*
Säckestad Karlsro 65
549 92 Moholm
0500-44 21 13
072-008 65 18
@ lisen@artcuinns.se


*OBS för post: Louise Ekström.

Vice Ordförande
Per Hedlund
Valltorpet Box 33
748 21 Österbybruk
070-760 10 07
@ per@hco.se

Sekreterare
Ullis Andersers
Malmgatan 17
781 99 Idkerberget
0243-25 03 62 ; 073-626 87 80
@ ullis@andersers.se

Kassör
Inger Högberg
Åstorpsbacken 8
134 31 Gustavsberg
070-570 10 97
@ inger.hogberg@telia.com

Ledamot
Jenny Falk
Killingvägen 21 B
811 37 Sandviken
070-376 93 90
@ jenny.falk@hotmail.se

Ledamot
Ellinor Jonsson
Grossbolstorp 2
667 31 Forshaga
073-406 38 02
@ prunella13@hotmail.com

Ledamot
Helena Boo Robertsson
Påarp 1332
289 73 Immeln
070-914 44 96
@ hb.mr@outlook.com

Suppleant 1
Svante Hallberg
Forshäll strand 427
459 94 Ljungskile
070-780 84 38
@ svante.bo@hotmail.com

Suppleant 2
Leif Vennerström
Västra Ärnäs 206
780 64 Lima
073-995 22 07
@ leif3596@gmail.com

Revisor

Anna-Lena Danielsson
Torsdagsvägen 25
863 34 Sundsbruk
060-53 69 52
070-566 19 59
@ annis.d@comhem.se

Revisor

Susanne Rönnberg
Östra Gunnsmark 224
915 94 Ånäset
0934-202 73, 070-516 51 06
@ sussisu@mail.se

Revisorsuppleant

Susanne Kemi
Hantverkargatan 24C
794 34 Orsa
0250-438 48, 070-390 69 89

Revisorsuppleant

Britt-Marie Svensson
Vibberbovägen 127
777 94 Söderbärke
0240-766 04
@ britt-marie@brodernasvensson.se

Valberedning
Sammankallande

Ulla Enevåg
Vintergatan 47
793 41 Insjön
0247-411 14
@ ulla.enevag@gmail.com

Valberedning

Annica Gustafsson
Väse-Mosserud 350
660 57 Väse
054-86 30 21
072-214 15 83
@ wolfhound@live.se

Avels- & Hälsokommittén
Sammankallande

Marie Wiqvist
Torstuna-Högstena 1
749 72 Fjärdhundra
073-387 52 53
@ marie.wiqvist59@telia.com

Avels- & Hälsokommittén

Sonny Essing
Teda Valla 2
745 92 Enköping
0171-44 51 33
@ sonny@casonidas.se

Avels- & Hälsokommittén

Sofie Ankarskär
Slättna Tjärnskogen 302
453 92 Lysekil
073-933 10 28
@ sofie.wolfhenge@live.se

Avels- & Hälsokommittén
vakant

Avels- & Hälsokommittén

Eva Sivertsdotter
Simtuna Stångby 4
749 71 Fjärdhundra
072-937 23 23
@ stangbyeva@gmail.com

Rapport av dödsorsak och provtagningsblankett vid hjärtundersökning skickas till:
Marie Wiqvist, Torstuna-Högstena 1, 749 72 Fjärdhundra

Valphänvisning

Jenny Falk
Killingvägen 21 B
811 37 Sandviken
070-376 93 90
@ jenny.falk@hotmail.se

Kontaktombud

Kontakombud ansvarig

Lisen Ekström*
Säckestad Karlsro 65
549 92 Moholm
0500-44 21 13
072-008 65 18
@ lisen@artcuinns.se


*OBS för post: Louise Ekström.


Övre Norra (ÖN)

Vakant

Välkommen att höra av dig till ordföranden om du är intresserad!

Nedre Norra (NN)

Ullis Andersers
Malmgatan 17
781 99 Idkerberget
0243-25 03 62 ; 073-626 87 80
@ ullis@andersers.se

Nedre Norra (NN)

Leif Vennerström
Västra Ärnäs 206
780 64 Lima
073-995 22 07
@ leif3596@gmail.com

Nedre Norra (NN)

Britt-Marie Svensson
Vibberbovägen 127
777 94 Söderbärke
0240-76604 ; 070-337 23 23
@ britt-marie@brodernasvensson.se


Mellersta (M)

Ellinor Jonsson
Grossbolstorp 2
667 31 Forshaga
073-406 38 02
@ prunella13@hotmail.com

Östra (Ö)

Anna Hedlund
Valltorpet, Box 33
748 21 Österbybruk
073-976 21 06
@ hedlund.anna@telia.com

Västra (V)

Jessica Zetterlund
Kinne-Vedum, Nyckelmossen 1
533 97 Götene
076-875 14 44
@ j.zetterlund@live.se

Västra (V)

Svante Hallberg
Forshäll strand 427
459 94 Ljungskile
070-780 84 38
@ svante.bo@hotmail.com

Södra (S)

Vakant

Välkommen att höra av dig till ordföranden om du är intresserad!

Kontaktperson
LC

Lotta Andersson
Slättenvägen 28
437 92 Lindome
070-839 27 69
@ lotta@askhult.com

Varghunden

Redaktör

@ redaktor@svivk.se

Ansvarig tidningsutgivare.

Lisen Ekström
Säckestad Karlsro 65
549 92 Moholm
0500-44 21 13
072-008 65 18
@ lisen@artcuinns.se

Sponsoransvarig

Helén Wieslander
Ingelsbo
332 92 Gislaved
0570-168 30
070-946 03 77
@ wieslander@yahoo.se
--- www.wieslander.info


Försäljningsansvariga

Anna Hedlund / Per Hedlund
Valltorpet, Box 33
748 21 Österbybruk
073-976 21 06
070-760 10 07
@ hedlund.anna@telia.com
@ per@hco.se

Certifierad
Utställningsansvarig

Irma Aalto
Östergökssvängen 57
163 54 Spånga
070-559 04 97
@ irma.aalto@gmail.com

Utställningsresultat

Jessica Zetterlund
Kinne-Vedum, Nyckelmossen 1
533 97 Götene
076-875 14 44
@ j.zetterlund@live.se

Poängräkning
Utställningar

Jessica Zetterlund
Kinne-Vedum, Nyckelmossen 1
533 97 Götene
076-875 14 44
@ j.zetterlund@live.se

Delegat till EIWC

Inger Högberg
Åstorpsbacken 8
134 31 Gustavsberg
070-570 10 97
@ inger.hogberg@telia.com

Webbmaster

Ezze Claesson
Rusthållaregatan 1
286 33 Örkelljunga
0435-503 21
070-658 50 24
@ webmaster@svivk.se